Валентина Иванова Валентина Иванова Потребител

Разпределяне на дивидент от дъщерно дружество от ЕИО



Дъщерно дружество от Гърция разпределя дивиденти в полза на дружество майка от България. Дължи ли се данък при източника в Гърция?

В СИДДО с Гърция, чл. 10, ал. 1 казва, че "Дивидентите, изплатени от дружество, което е местно лице на едната договаряща държава, на местно лице на другата договаряща държава могат да се облагат с данъци в тази друга държава". Това означава ли, че доходът от дивидентите може да бъде обложен в България?

Благодаря предварително!



Отговори

  • Здравейте,


    1. Относно първия ви въпрос дали се дължи данък при източника в Гърция - Зависи от прилаганото Гръцко законодателство .

    2. Доходът от дивиденти не се облага в България , защото е непризнат приход за данъчни цели.

    Според чл. 27 ал. 1 от ЗКПО доходите от дивиденти получени от чуждестранни лица, които са местни лица за данъчни цели на държава - членка на Европейския съюз не се признават за данъчни цели и се явяват като постоянна разлика .

    Поздрави,
    Ивелина Георгиева

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със СИДДО

-->