Valeri Jivkov Valeri Jivkov монтьор на аудио визуална техника

Годишен отпуск по време на предизвестие



Здравейте,

Може ли работодателя по време на предизвестие за освобождаване да ме води и в платен годишен отпуск?



Отговори

  • Здравейте,
    По време на срока на предизвестието работодателя може да ви води в платен годишен отпуск и без вие да сте го пожелали в случай, че в Графика за отпуски отбелязаната начална дата за ползване на отпуска е минала и служителят не е поискал ползването му. Работодателя тогава има пълното право да предостави платения годишен отпуск на работника или служителя и без негово писмено искане или съгласие.
    чл.173 ал.7 т.3 от Кодекса на труда


  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->