Цвети Иванова Цвети Иванова Потребител

Изплащане на обезщетение за починал служител на наследници



В какъв срок и по какъв начин се изплаща обезщетение за неизползван платен годишен отпуск на служител, който умира по време на работа? Какви са регламентираните срокове, в които наследниците на този служител могат да отправят иск към работодателя за изплащане на посоченото обезщетение, ако то все още не е изплатено?



Отговори

  • Здравейте,
    При парични вземания изискуемостта се смята настъпила в деня, в който по вземането е трябвало да се извърши плащане по надлежния ред./чл.358 ал.2
    По трудови спорове и обезщетения за изплащане давностния срок за предявяване на иска е три годишен /чл.358 ал.2 т.2 от Кодекса на труда/.
    Най- добре е в случая да се отправи нотариална покана до работодателя чрез нотариус. Повече информация за сроковете и начина за отпряване и полечаване на поканата от работодателя ще получите при Нотариус.

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->