Силвия Балканска Силвия Балканска Потребител

Прехвърляне на майчинство на бащата



Здравейте,

В момента съм в майчинство. Детето ми е на 1 и половина. Искам да прехвърля майчинството на таткото, а аз да започна работа. Той е осигурен на 4 часа.

Какво трябва да направя?

Благодаря!



Отговори

  • Здравейте,процедурата е следната:
    1. Писмено заявление от бащата до фирмата в която работи, че ще ползва този вид отпуск по чл.164 ал.3 от КТ
    2.Приложение № 2 към чл. 46, ал. 3 от Наредбата за раб.време, почивките и отпуските./Представлява съгласие на майката, че бащата ще ползва майчинството-/2 екземпляра.
    3.Приложение № 3 към чл. 46, ал. 3 от НРВПО
    /Справка от предприятието на бащата, че работи по трудов договор и е осигурен за общо заболяване и майчинство/-2 екземпляра.
    Всеки един от екземплярите се съхранява в досието и на двамата.
    Вие като Майка имате право по всяко време да оттеглите с писмено заявление до предприятието, в което работите, даденото от вас съгласие по чл. 164, ал. 3 КТ и да продължите да ползувате лично отпуска по чл. 164 ал.3 от КТ.






  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->