Пийт  Зилк Пийт Зилк Потребител

Протокол по чл.117 от ЗДДС



Привет!

При покупка на услуга в трета страна (услугата е транспортна и доставчикът е фирма от 3 страна) налага ли се издаване на протокол по член 117 и начисляване на ДДС в него? Фирмата получател на фактурата е българска с рег. по ДДС.



Отговори

  • Здравейте,
    отговорът е да - при всяка получена услуга от трета страна се издава Протокол по чл.117 от ЗДДС, само че във вашия случай ако получената услуга е международен транспорт, в Протокола се начислява ДДС със ставка нула.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->