Иван Петров Иван Петров Управител

Осигуровки в ЕООД



Здравейте,

През 2012 година, като самоосигуряващ се собственик и управител на ЕООД, съм направил вноски на база максимален размер 2 000 лв. За годината нямам други доходи, освен дивидент от фирмата.

В НОИ отказаха да ми заверят осигурителната книжка, освен на минимален размер. Моят проблем е че аз искам да съм осигурен максимално.

Мога ли да подпиша договор за управление със себе си и да начислявам възнаграждение и осигуровки в максимален размер 2 200 лв.?



Отговори

  • Първо на разбирам защо са ви отказали да ви заверят книжката. Може би не сте подали заявление на каква сума ще се осигурявате. Какво става с надвнесените ви осигуровки?
    Можете да подпишете договор за управление и да се осигурявате и по нега - ДУК. Така ще се осигурявате на максимален размер.
  • Книжката не е заверена тъй като не съм подал декларация по чл.50 от ЗДФЛ
    нямам трудови доходи,само дивиденти
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->