Анна Георгиева Анна Георгиева Потребител

Годишна декларация по ЗДДФЛ за съдружник в ООД



Здравейте,

Съдружник в ООД и същевременно управител, не получава доходи от ООД-то, самоосигуряващо се лице на 420 лв. през ООД. Няма други доходи.

Задължен ли е да подава декларация по чл.50 от ЗДДФЛ?

Благодаря Ви много предварително!



Отговори

  • Здравейте,
    Декларация по чл.50 от ЗДДФЛ се подава, ако лицето има облагаеми доходи, и то различни от тези по трудови правоотношения. Фактът, че се самоосигурява, не е причина за подаване на декларация. Има обаче други условия, при които лицата са задължени да подадат декларация, дори и да не са ролучили доходи през годината - например, когато са предоставили или получили заеми над 10 хил.лв на/от други физически лица.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->