svetla angelova svetla angelova Потребител

Осигуровки за собственик на ЕООД



Здравейте,

В момента работя като ЕТ. Осигурявам се на 420 лв. Смятам да регистрирам ЕООД, в която да работя сама, без управител и без аз да сключвам такъв договор за управление.

Трябва ли да плащам допълнителни осигуровки от момента на регистриране на фирмата?



Отговори

  • Здравейте,
    Когато едно лице упражняващи трудова дейност като еднолични търговци, собственици или съдружници в търговски дружества и физическите лица - членове на неперсонифицирани дружества са длъжни да се осигуряват като самоосигуряващи се лица по чл.4 ал.3 т.2 от КСО.
    Само, че Самоосигуряващите се лица, които извършват дейности на различни основания, внасят авансовите си вноски за едно от основанията по избор на лицето.
    /РАЗЯСНЕНИЕ ИЗХ. № 96-00-59 ОТ 09.02.2012 Г. НА НАП/
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->