Tania Ivanova Tania Ivanova Потребител

Декларация 1 самоосигуряващо се лице



Здравейте!

Аз съм едноличен търговец. Работя и по трудов договор, при който ме осигуряват върху максималния осигурителен доход. Задължена ли съм да подавам Декларация 1 като самоосигуряващо се лице в ЕТ-то с нулев осигурителен доход (само за стаж) или не?



Отговори

  • Здравейте,
    Щом извършвате трудова дейност като едноличен търговец сте длъжни да се осигурявате, като такъв и да подавате образец 1./чл.4 ал.3 т.2 от КСО/
    Според наредба Н-8 за съдържанието,сроковете и начина на подаване на данни от работодателите и самоосигуряващите се лица /чл.3 ал.9/за лицата, осигурени на повече от едно основание се подава декларация обр. № 1 и в случаите, в които на едно от основанията осигурителните вноски са внесени върху максималния месечен осигурителен доход.
  • Тъй като не е подавана такава от 2010 г., каква е процедурата за подаване на декларация 1 със задна дата?
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->