Десислава Асенова Десислава Асенова архивист

Отпуск при временен трудов договор



Назначена съм от 1 април по програма от Бюро по труда за 9 месеца. Колко дни отпуск мога да ползвам през юли месец?



Отговори

  • Здравейте,
    Ако започвате работа за първи път имате право на платен отпуск най-малко след осем месеца трудов стаж.
    Ако вече имате натрупан трудов стаж 8 месеца и повече във вашата трудова кариера имате право на платен отпуск. Когато постъпвате на нова работа отпуска ви се изчислява пропорционално на отработеното време във фирмата. Това означава, че щом сте започнали работа от 01.04.2013 до 1 юли ще сте отработили 3 месеца и ще имате право на 5 работни дни платен отпуск. Разбира всеки платен отпуск, както е регламентирано в Кодекса на труда се ползва след подаване на писмено заявление до работодателя и той е дал писмено съгласието си за него.

    Използвани нормативни документи:Кодекс на труда чл.155 ал.2, чл.173 ал.6

    Поздрави!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->