Силвия Кумитска Силвия Кумитска гл.счетоводител

Право на обезщетение по чл.222 ал.1



1. Работя по основен трудов договор на 8 ч. и по втори трудов договор на 4 ч. Предстои заличаване на организацията, където работя по втори трудов договор.
Ще имам ли право на обезщетение по чл.222 ал.1 от фирмата на която и предстои заличаване?

2. Прекратяваме договора на работник от 1-во число. От същата дата той започва работа, на друго място с по-ниска заплата.
Има ли право на обезщетение по чл.222 ал.1-за разликата в заплатата?



Отговори

  • Здравейте.
    Съгласно Кодекса на труда имате право на всички видове обезщетения, които са регламентирани по трудово правоотношение.
    Имате право на обезщетение, ако работника започне работа на ново място с по-ниска заплата.
    Ако имате неизяснени въпроси и за по-конкретни случаи, свържете се с нас за консултация.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->