Моника Иванова Моника Иванова Продавач консултант

Ползване на болничен от новоназначен служител



Добър вечер,

Назначена сам на работа за 1 година, но излязох в болничен за 33 дни когато още нямах 6 месеца стаж във фирмата. Ще ми се изплати ли болничния и по колко като по договор съм на 460 лв?

Благодаря ви предварително!



Отговори

  • Здравейте,
    За да получавате обезщетение за болничния обуславя да имате шестмесечен осигурителен стаж, за този вид риск към бюджета на ДОО. В закона не се упоменава тези шест осигурителни месеца да са само в последното предприятие. /КСО чл.40 ал.1/.
    Имайте предвид, че за изчисляването на болничния се взима дохода от осемнадесет календарни месеца преди месеца на настъпване на заболяването. За месеците, в които не сте била осигурявана ще бъде взет среднодневния доход за месеца върху минималната работна заплата.

    Поздрави!
    Адриана Ноева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->