Elena Georgieva Elena Georgieva Потребител

Дод за самоосигуряващо се лице собственик на ЕТ



Здравейте,

Попълних Декларация образец 1 за самоосигуряващо се лице на 420лв. Точка 31 се попълва от код 12 (самоосигураващ се), а от там и 31А за начислен месечен данък. Този данък задължителен ли е за внасяне от самоосигуряващият се собственик на ЕТ и ако не е (доста се обърках от това), защо е задължително да се попълват тези полета в Декларация образец 1 за вид осигурен с код 12?



Отговори

  • Здравейте,
    Съдружниците в търговски дружества и собствениците на ЕООД (осигурени с код 12) попълват полетата на т. 31, 31а, 32 и 33 за доходи от вложен личен труд в дружествата, върху които се дължи данък по чл. 42 от Закона за данъците върху доходите на физическите лица. Ако Вашето самоосигуряващо се лице не получава такъв доход, не се попълват кл.31 и 31А
  • Благодаря ви! В такъв случай не се попълва и т.34 за нетното възнаграждение така ли?
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->