Andriana Xristova Andriana Xristova Потребител

Краен срок за внасяне на осигуровки на самоосигуряващ се ЕТ



Вярно ли е че осигуровките за самоосигуряващ се едноличен търговец е се дължат до 10-то число? Ако се забавят с няколко дни, каква е санкцията?

Благодаря предварително!



Отговори

  • Здравейте,
    от 01.01.2013 има промяна във сроковете за внасяне на осигуровките на самоосигуряващите се лица.
    Както гласи чл.7 ал.4 от Кодекса за социално осигуряване - осигурителните вноски за самоосигуряващите се лица се внасят лично или чрез осигурителни каси до 25-о число на месеца, следващ месеца, за който се дължат.
    Ако забавите осигуровките дължите лихви върху тях.
    А ако се осигурявате и за фонд "Общо заболяване и майчинство", при представяне на вашия болничен лист в НОИ имат основание да не ви го признаят, заради не внесени в срок осигуровки.

    Поздрави!
    Адриана Ноева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->