Ирина Гергова Ирина Гергова безработна

Обезщетение за безработица



Здравейте, уважаеми!

След 18 години работа в предприятието, съм уволнена по чл.330, ал. 2, т. 6 от КТ преди месец и половина. Регистрирах се в БТ, но сега се появи възможност да започна временна работа. След това ще имам ли право на обезщетение по безработица, или ще изгубя и това, което ми се полага?

Предварително Ви благодаря за отговора!



Отговори

  • Здравейте,
    Безработните освободени по чл. 330 от КТ имат право да получават минималния размер от обезщетение за безработица в срок от четири месеца./чл.54б ал.3 от КСО/.

    Ако започнете трудова дейност сте длъжни в срок от 7 работни дни да уведомите териториалното поделение на НОИ за тази промяна. Спира се плащането на обезщетението за безработица.
    Ако в случай, че в срок до 9 месеца от първоначалната датата на отпускането на обезщетението за безработица отново останете без работа, обявявате го в седемдневен срок в Агенцията по заетостта и ще ви бъде възстановено обезщетението в размери само за оставащата сума, която не сте получили./чл.54Д ал.5 от КСО/.

    Поздрави!
    Адриана Ноева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->