Latinka Mitova Latinka Mitova Потребител

Трудов стаж по време на майчинство



Здравейте!

Периода, когато съм била в майчинство (но към социалните-през 2001 год. и не фигурира никъде в трудовата ми книжка) може ли да се зачита за трудов стаж и за определянето на класа за прослужено време? Какво трябва да предприема, за да ми бъде признато това време за стаж?

Благодаря Ви предварително!



Отговори

  • Здравейте,
    Времето за отглеждане на дете до 3 години без да е имало трудово правоотношение се признава за трудов стаж./чл.354 ал.1 т.6 от Кодекса на труда/.

    Процентът за придобит трудов стаж и професионален опит се зачита, когато вие имате трудово правоотношение, реално работите и натрупвате опит.

    Трудовият стаж може да ви бъде признат при придобиване право на пенсия с акта за раждане на детето.

    Поздрави!
    Адриана Ноева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->