Евгения  Илиева Евгения Илиева Потребител

Осигуряване на земеделски производител, който е и съдружник в ТД



Физическо лице, което е съдружник в ТД и се самоосигурява чрез това дружество, през 2013 се регистрира и като земеделски производител.

Трябва ли лицето да подава декларация за регистрация на самоосигуряващо се лице- земеделски производител?



Отговори

  • Здравейте,

    Ако Вие извършвате дейности като самоосигуряващо се лице на две различни основания по чл. 4, ал. 3, т. 2 и 4 от КСО, следва да внасяте авансово осигурителни вноски само на едното основание по Ваш избор (като съдружник в ТД или като Земеделски производител), върху минималния осигурителен доход определен за самоосигуряващи се, след подаване на декларацията по чл. 1, ал. 2 от НООСЛБГРЧМЛ за основанието, по което да се провежда осигуряването Ви.

    /Нормативни документи и становища: КСО чл. 4, чл.2 ал.3 от НООСЛБГРЧМЛ и РАЗЯСНЕНИЕ на НАП с ИЗХ. № 20-19-106 ОТ 24.08.2012 Г.

    Поздрави!
    Адриана Ноева
  • Благодаря!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->