Andriana Xristova Andriana Xristova Потребител

Болничен за собственик на фирма



Здравейте,

Като собственик на фирма се осигурявам на високия процент. Имам ли право на платен болничен за временна неработоспособност?



Отговори

  • Здравейте,

    За да придобиете правото на парично обезщетение при временна неработоспособност е необходимо да отговаряте на следните две условия:
    1. към деня на настъпване на временната неработоспособност да сте осигурена за общо заболяване и майчинство - ако под "високия процент" имате в предвид, че внасяте осигуровки и в този фонд на Държавното обществено осигуряване, то отговаряте на това условие;
    2. да имате най-малко 6 месеца осигурителен стаж като осигурено лице за общо заболяване и майчинство.

    Нормативна уредба, използвана за отговора - чл. 40, ал.1 и ал.2 от КСО и чл. 162 от КТ.

    Поздрави,
    Станислава Бъзовска
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗЗО

-->