Ивелина Иванова Ивелина Иванова счетоводител

Увеличение на основната заплата



Може ли основната заплата да се увеличи само за два месеца от 460 на 800 лева на основание чл.119 от Кодекса на труда? Как ще се отрази това в трудовата книжка, и след два месеца трябва ли да се издава някакъв документ отново?



Отговори

  • Здравейте,

    Основната заплата може да се промени щом и двете страни са съгласували промяната и са се подписали на споразумението.

    Всяка промяна на заплатата се отразява с допълнително споразумение във вашия случай по чл. 119 от КТ. Промяната се нанася в трудовата книжка, като в колона дата на прекратяване нанасяте датата от която споразумението влиза в сила и на следващия ред, дата на назначаване отново същата дата, от която започва промяната.

    Поздрави!
    Адриана Ноева
  • Благодаря!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->