Силвия Иванова Силвия Иванова Потребител

Обезщетение след освобождаване по чл.71



Здравейте,

Когато съм освободена от длъжност по чл. 71, за колко месеца ще имам право да изляза на борса и какви пари ще вземам на месец?

Поздрави!



Отговори

  • Здравейте,
    При съкращение по.чл. 71 по КТ би следвало да вземате обезщетение според натрупания трудов стаж.
    Ако сти освободени по един от следните основания: по тяхно желание или с тяхно съгласие, или поради виновното им поведение, на основание чл. 325, т. 1 и 2, чл. 326 и 330 от Кодекса на труда, получават минималния размер на паричното обезщетение за безработица за срок 4 месеца. чл. 54б ал.3 от Кодекса за социално осигуряване.

    Парично обезщетение за безработица на ден е в размер 60 на сто от среднодневното възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху който са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд "Безработица" за последните 24 календарни месеца.

    Поздрави
    Адриана Ноева

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->