feya sirakova feya sirakova Потребител

Работно време



Вярно ли е, че 4 часовият работен ден е винаги на граждански договор?



Отговори

  • Здравейте,

    Ако на документа, който подписва лицето пише "трудов" договор, тогава следва да е такъв. Ако е трудов ще отговаря на минималните изисквания, за елементите и съдържанието в него описани в чл. 66 от Кодекса на труда.
    Вече на какво работно време ще се договорят лицата, зависи от двете страни стоящи зад споразумението/трудовия договор/.

    Гражданския договор обикновено се сключва за свършване на определена работа или услуга, като се уговаря срок и цена за изпълнение, а не работно време.

    Поздрави!
    Адриана Ноева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->