Aiten Halilibrqm Aiten Halilibrqm Потребител

Работа по заместване и майчинство



Здравейте!

В момента съм в майчинство с второто си дете. Там където работех не бях на постоянен договор, а до завръщане на титуляра. Какво ще стане когато майчинството ми свърши?



Отговори

  • Здравейте,

    Вашият договор е срочен с клауза до завръщане на титуляра.
    В момента в който титуляра се завърне работодателя има право да прекрати вашия договор.
    Ако и двете страни се договорите да сключите нов трудов договор, може да се ползвате от правата си по новото правоотношение.
    В случай, че ви освободят имате право на обезщетение по чл. 224 ал.1 за неизползвания платен годишен отпуск.

    Поздрави
    Адриана Ноева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->