ЛИЛИЯ ЦАНКОВА ЛИЛИЯ ЦАНКОВА Потребител

Обезщетение за безработица при прекратяване по чл. 328



При прекратяване на трудовия договор по чл. 328, ал.1, т.3 имам ли право на обезщетение от Бюрото по труда и как се изчислява?



Отговори

  • Здравейте,

    При прекратяване по чл. 328 ал.1 т.3 имате право на обезщетение от Бюрото по труда според общия трудов стаж който сте натрупали.
    В НОИ ще ви изчислят обезщетението, като ще вземат дохода върху който сте били осигурявана 24 календарни месеца назад преди прекратяването.

    Поздрави!
    Адриана Ноева

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->