Даниела  Димитрова Даниела Димитрова възпитател

Срок за обезщетение



Работех като възпитател в училище по заместване и на 16.09.2013 г. договорът ми беше прекратен. А аз вече бях по майчинство и имам неизползван годишен отпуск 38 дни. Директорът на училището ми каза че трябва да чакам да му преведат парите за обезщетението ми от МОМН в края на декември, защото няма пари от бюджета.

Не трябва ли да ми се изплатят парите веднага с приключването на договора, или той има право в случая?

Благодаря!



Отговори

  • Здравейте,

    Срока за начисляване на обезщетението по чл.224 ал.1 от КТ е в деня на прекратяването/чл.224 ал.2 от КТ/. Срокът за получаване е тригодишен от датата от която задължението е станало изискуемо.

    Вие може да изпратите нотариална покана на работодателя със срок за изплащане на обезщетението и банкова сметка по която да ви бъде преведено.

    Поздрави!
    Адриана Ноева

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->