Бисерка Георгиева Бисерка Георгиева Потребител

Обезщетение от Бюрото по труда след прекратяване на трудов договор



Здравейте!

Работя във фирма от 6 години. Искам да напусна по взаимно съгласие, но обезщетението от борсата е само 4 месеца. Предлагат ми от друга фирма да ме вземат на работа и после да ме съкратят, за да ползвам максималния размер на борсата.

Кога трябва да ме назначат след напускането и колко време трябва да работя в новата фирма, за да ме съкратят и по кой член трябва да стане това?

Благодаря предварително!



Отговори

  • Здравейте,

    Ако ви назначат веднага в деня, от който сте напуснали ще е добре да отработите 10 дни. Ако сте съкратен по чл. 71 от КТ /Прекратяване на договора със срок за изпитване/ на труда обезщетението от Бюрото по труда се изчислява от според трудовия ви стаж.

    Поздрави!
    Адриана Ноева
  • Благодаря за отговора,но искам да попитам,ако не е от същият ден в какъв срок трябва да е и за колко време и съкращаването по чл.71 от КТ може ли да окаже влияние при започване на държавна работа например в МВР? Не е ли по добре по чл.328 т.2 или т.3
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->