Зденко Близнаков Зденко Близнаков системен администратор

Имам ли право на обезщетение от Бюро по труда при прекратяване по чл.327 ал.2



Здравейте,

Ако напусна по чл.327 ал.2 от КТ (забавяне на заплата/и от страна на фирмата) ще получавам ли обезщетение от Бюрото по труда? В смисъл ще се водя ли като "съкратен" и ако да, то колко месеца ще ми плаща Бюрото по труда?



Отговори

  • Здравейте,

    В КСО чл. 54б ал.3 са изредени случаите според, които ще получите минимално заплащане в рамките на четири месеца от прекратяването ви. А това са:

    Безработните лица, чиито правоотношения са били прекратени по тяхно желание или с тяхно съгласие, или поради виновното им поведение, на основание чл. 325, т. 1 и 2, чл. 326 и 330 от Кодекса на труда.

    Извън изброените гореизброените основания, ако в последните 3 години не сте ползвали обезщетение за безработица, ще ви бъде начислено обезщетение спрямо общия ви осигурителен стаж. /чл. 54в от КСО/.

    Поздрави!
    Адриана Ноева




  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->