Radka Ilieva Radka Ilieva Потребител

Получател на услуга по международен транспорт е БЗДЛ



Български фирма, ДЗЛ получава услуга по международен транспорт от Китай до България от българско ДЗЛ. Фактурата е с нулева ставка.

Получателят на слугата трябва ли да самоначисли ДДС и с каква ставка?



Отговори

  • При международен транспорт, тоест транспорт извън рамките на ЕС, се прилага нулева ставка на ДДС. Вие включвате фактурата си в дневник Покупки с нулева ставка, не самоначислявате ДДС.
    Ако получите фактура от чуждестранен доставчик, тогава изготвяте протокол по чл.117 за самоначисляване на ДДС, който включвате в дневниците.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->