Silvia Hristova Silvia Hristova Потребител

Дивидент на физическо лице



Здравейте,

Във връзка с изплатенен на физическо лице дивидент и съответно, удържан данък 5%, каква декларация се подава от физическото лице, на което е изплатен дивидента? А от страна на ООД-то, каква служебна бележка се издава за изплатения дивидент и удържания данък - 5%?



Отговори

  • Здравейте.
    Работодателят подава декларация по чл. 55, ал. 1 от ЗДДФЛ и чл. 201, ал. 1 от ЗКПО за дължими данъци.
    Физическото лице декларира тези обстотялства - получените суми и удържания данък в Справка по чл.73 от ЗДДФЛ за изплатени доходи на физически лица. Доходите от дивиденти се включват в справката за годината, през която е взето решението за разпределяне на дивидента.
    Поздрави.
  • Справката по. 73, ал. 1 от Закона за данъците върху доходите на физическите лица (ЗДДФЛ) се представя се от предприятия и от самоосигуряващи се лица - платци на доходи на физически лица през данъчната година
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО

-->