Марийка Христова Марийка Христова Потребител

Право на парично обезщетение за временна безработица



Здравейте,

Работя сезонно, ТД е прекратен на 31.10.2011 и веднага се регистрирах на ТБ. Получих право на обезщетение 12 месеца, считано от 31.10.2011. На 13.04.2012 съм назначена отново на работа до 10.09.2012. От 11.09.2012 до 28.03.2013 ползвах остатъка от 12-те месеца обезщетение. След това съм била назначена отново, но не съм получавала обезщетение.

Имам ли право да 12 месеца обезщетение, ако през последните 15 месеца имам 9 работни и 3 годишния период 31.10.2011-31.10.2014 ли е?



Отговори

  • Здравейте,

    В чл. 54б ал.4 от КСО гласи, че безработните лица, придобили право на парично обезщетение по чл. 54а преди изтичането на три години от предходно упражняване на правото на обезщетение за безработица, получават минималния размер на обезщетението за срок 4 месеца. За 2014 година то е 7,20 лв на ден умножено по работните дни в месеца.

    По така описаните от вас срокове, последния месец в който сте упражнили правото си за парично обезщетение за безработни е било през март 2013 година. От този месец следва отброяването на три годишния срок за пълно обезщетение при безработица.

    Поздрави!
    Адриана Ноева

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->