Антон  Борисов Антон Борисов служител

За СБКО



В службата ми казаха, че е гласувано СБКО да бъде дадено на само един колега. Няколко души не сме съгласни, като дори не сме присъствали на събранието, ако е имало такова. Имат ли право да ни одържат СБКО при това положение, без нашето съгласие?



Отговори

  • Здравейте,

    За Социално-битово и културно обслужване в предприятието се финансира със средства от работодателя и от други източници. /Чл. 292. от Кодекса на труда/.

    А разпределението и използуване на средствата, както е пояснено в чл. 293.ал. 1 от КТ се определя с решение на общото събрание на работниците и служителите.
    Тизи средствата не могат да се изземват и използуват за други цели.

    Подзрави !
    Адриана Ноева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->