С Л С Л Потребител

Плащане на данъци за доход от наем



Наемателят не е внасял авансов данък за тримесечията през 2013г. Може ли наемодателят да плати данъка за цялата 2013 година?



Отговори

  • Здравейте,

    Не сте пояснили дали наемателят е :
    1.предприятие;
    2.самоосигуравящо се лице;
    3.физическо лице.

    Ако сте предприятие или самоосигуряващо се лице Авансовият данък за доходите от наем се определя от вас като платец на дохода и се удържа при изплащането на наема.Удържаният данък внасяте до края на месеца, следващ тримесечието, през коeто данъкът е удържан, като за четвъртото тримесечие на годината не се удържа и не се внася авансово данък. Имате и задължение за всяко тримесечие да подавате и декларация по чл. 55 от ЗДДФЛ и чл. 201 от ЗКПО.

    Ако сте физическо лице, тогава наемодателят има задължението да си внася данъка.

    Поздрави
    Адриана Ноева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->