Потребител

Деклариране на доходи по ДУК



Здравейте.

Назначена съм по договор за управление и контрол, който договор е регистриран само в Търговски регистър. Внасяни са ми осигуровки и данък от фирмата. При това положение трябва ли да подавам ГДД по чл.50 за придобития от мен доход по ДУК?

Фирмата трябва ли към ГДД по чл.92 да подава приложение 4- справка за свързаните лица с попълнена т.6, която е за изплатени доходи на лица по ДУК с изключение на тези по трудови правоотношения. ( моят договор е регистриран само в търговски регистър- това води ли се трудово правоотношение ?

Благодаря предварително.



Отговори

  • Здравейте.

    Не, не трябва да подавате ГДД по чл.50 от ЗДДФЛ.

    Договорът за управление и контрол е приравнен на трудов договор, удържат ви се и се внасят всички дължими данъци и осигуровки през фирмата. Според мен не трябва да попълвате и подавате нищо в приложение 4 за ДУК-а.
    Приемам обаче, че всички доходи на лицето са изплатени, тоест няма неизплатени възнаграждения.
    Ако имате затруднения с попълването на ГДД по чл.92, можете да се обърнете към нас за директна консултация.

    Поздрави.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->