ДИОН-МВ ДИОН-МВ

Обезщетение по чл. 222, ал. 3



Здравейте,

лице работи във фирмата от 01.01.2002 г. до 01.11.2008 г. на втори допълнителен договор при нас. От 01.11.2008 г. до наши дни е на основен тр. договор - 8 часов работен ден. Към 01.04.2014 г. придобива право на пенсия за осигурителен стаж и възраст.

Какво обезщетение да му начисля по чл. 222, ал. 3, за два или шест месеца?



Отговори

  • Здравейте,

    Условието по чл.222 ал. 3 от КТ е ако работникът е работил при същия работодател през последните 10 години от трудовия му стаж има право на обезщетение в размер на брутното му трудово възнаграждение за срок от 6 месеца.
    Независимо на какъв договор е бил или основанието му за прекратяване.
    Вашият работник има необходимите 10 години следователно има право на 6 брутни заплати!

    Поздрави!
    Адриана Ноева

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->