Maria Stateva Maria Stateva шивачка

Какво да направя, за да мога да отида на борсата?



ЗДРАВЕЙТЕ ! Пиша по един проблем по който искам и двете страни да са удовлетворени.

На 19,04,2014г. ми изтича двугодишният отпуск по майчинство, но на 21.03.2014 г. приеха детето ми на детска ясла и то започна да я посещава. В същото време научавам че фирмата в която работех е закрита и се открива нова на нейно място а мен ме карат да подам молба да напусна работа по взаимно съгласие а аз не съм съгласна искам да работя. Поради този проблем - взаимно съгласие- не мога да отида за по-дълъг период от време на борсата и да получавам що годе добро възнаграждение и да си търся работа в същото време. Борсата ще ми даде шанс да мога да водя и прибирам дъщеря си на ясла по дълго време докато се адаптира и да започне да посещава яслата целодневно а аз да започна работа на друго място. Ако ме пратят по взаимно съгласие ще ползвам само 4 месеца и около 100 лв доход.

По кой член трябва да ме освободят за да мога да ползвам борса 8 м.?



Отговори

  • Здравейте,

    Сключвате допълнително споразумение за смяна на длъжността, само че със срок на изпитване до 6 месеца и след това освобождаване по чл. 71 от КТ преди да е изтекъл срока.

    Поздрави!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->