Василка Богданова Василка Богданова Потребител

Обезщетение от НОИ



Здравейте,

На 31-ви март напуснах работа. на 8.04 започнах нова работа, но условията не ме удовлетворяваха. На 14 ще напусна по чл.71 (1).

Ако се регистрирам в Бюрото по труда, ще имам ли право на обезщетение? Евентуално за какъв срок?

Общия ми трудов стаж е 15 години а в предишната работа съм работила 2 години. От там ми казаха, че могат да ми издадат бележка за плащания за предходен период към каря на месец април. Дали ако след този период се регистрирам в НОИ, ще имам право на обезщетение?

Благодаря предварително за отговора!



Отговори

  • Здравейте,

    Ако през последните 15 календарни месеца преди месеца на освобождаване имате поне 9 месеца в които сте осигурявани по трудов договор със всички осигурителни рискове ще можете да ползвате обезщетение от НОИ. Ако сте съкратени по чл. 71 ще бъдете на борсата толкова време колкото повече стаж имате. Колко ви се полага е според личните ви данни в НОИ, изработеното време признато за стаж и документите които ще представите.
    Срока за регистрация е 7 работни дни.

    Поздрави
    Адриана Ноева
  • Благодаря !
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->