Ралица Христова Ралица Христова ТРЗ

Осигуряване при двама работодатели



Здравейте!

Имам лице, което се осигурява на 2 места. НА едното е ТД на 8 часа, а на другото - ДУК. При ДУК се осигурява на максим. осиг. праг 2400 лв. за 2014 г. и при ДУК въвеждам осигурителния доход от ТД всеки месец.

Последният приключил календарен месец април - на другото място (ТД) лицето е целият месец в НГО, който се зачита за стаж - 20 дни.

При мен (ДУК) няма да вкарвам осигурителен доход от 2-ри работодател, защото няма. Но, не трябва ли да въведа осигурителен доход за ЗОВ 210 лева и при мен на ДУК осиг. доход да бъде 2400-210.? В смисъл такъв, че не трябва да надвишавам 2400, нали?



Отговори

  • Здравейте,

    Както е постановено в чл. 40 ал.1 т.1 б от Закона за здравното осигуряване, ако лицето не подлежи на друго осигуряване, тогава следва да му се начислят осигуровки за здраво осигуряване. Понеже лицето се осигурява и на друго основание /по ДУК/,1 тогава не следва да му се начисляват осигуровки за здравно осигуряване.

    Поздрави
    Адриана Ноева.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->