marina Galabova marina Galabova Съюз на счетоводителите в България, клон Стара Загора kasier

Болничен при подадено предизвестие за напускане



Здравейте,
Работя във финансова институция, като съм подала молба за напускане, но отношението се промени коренно. Ако си взема болничен, той прекъсва ли предизвестието ми?



Отговори

  • Не :(
  • Здравейте!
    По време на предизвестие имате право да ползвате платен отпуск по чл. 155 от КТ, неплатен отпуск по чл. 160 от К, както и да ползвате болнични за временна нетрудоспособност. Срока на предизвестието през този период не спира да тече.
    Поздрави!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗС

-->