Nelly Raeva Nelly Raeva account

Прилагане на СИДДО между България и Турция



Фирмата ни (регистрирана в България) плаща за маркетингово проучване на турска фирма.

Правилно ли разбирам, че ако сумата е под 500 000 лв. (234 699 лв) би следвало да не удържаме и внасяме данък като доказателствата са представени от турската фирма до нашата фирма - Удостоверение за местно лице и декларация, че те са получател на плащането. Нужно ли е още нещо?

Благодаря ви предварително.



Отговори

  • Здравейте,
    съгласно чл. 142, ал. 5 от ДОПК, следва да подадете и Декларация по образец за това данъчно облекчение по отношение на турския Ви контрагент в компетентната ТД на НАП в срок до 31.03 на следващата година.

    Поздрави,
    Доника Маринова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО

-->