лазаринка писъшка лазаринка писъшка Потребител

Възнаграждение на общински съветник с ТЕЛК



Здравейте!

Общински съветник е представил ТЕЛК решение и следователно не му се удържа данък върху възнаграждението. Същият работи на основен трудов договор на друго място и там не му се удържа данък върху възнаграждението. Трябва ли да се представи в края на годината служебна бележка пред първия работодател, за да се извърши преизчисляване на пълния размер на данъка от всички доходи, които лицето е придобило през годината? И правилно ли не се удържа данък върху двете възнаграждения?



Отговори

  • Здравейте,

    По чл.45 от ЗДДФЛ всеки работодател е длъжен да издаде сл.бележка за доходите от трудови правоотношения следва, да бъде издадена, за да може основния работодател за заложи информацията и данъка да бъде или удържан или приспадат, ако е надвзет на служителя.

    Позрави
    Адриана Ноева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->