nikola  nikolov nikola nikolov Потребител

Парични обезщетения за безработица



На 05.03.2012. бях съкратен по член 328 ал.1 т.3. НОИ реши, че отпуска парично обезщетение за безработица, считано от 06.03.2012 г. до 05.11.2012 г. Получих право но борса (60% от осигорителния доход). НОИ започна да ми плаща обещетение от 06.04.2012 г. с Мотиви (Получаване на обезщетение за оставане без работа на основание чл.222, ал.1 от КТ за периода от 06.03.2012 до 05.04.2012). От 02.05.2012. бях на трудов договор до 18.06.2012 г. и после се върнах на борсата - която ми беше удължена от 19.06.2012 до 22.01.2013. (за 23.01.2013 нямам осигоровки). От 24.01.2013 до 22.02.2013 бях на работа в една фирма, от 22.02.2013 до момента съм на работа в настоящата фирма. След коя дата (при евентуално съкращeние по чл. 328 или 331) имам право на обещетение 60% от осигорителния доход? Три години от коя дата 06.03.2012, 06.04.2012 или 19.06.2012?

При мен има прекъсвания и незнам как да тълкувам закона.



Отговори

  • Здравейте,

    Ако последната дата при получаване на обезщетение е била 22.01.2013 година при ново съкращeние по чл. 328 ще имате право на обещетение 60% от осигурителния доход след 3 години, което прави след 23.01.2016 год .

    Поздрави !
    Адриана Ноева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->