Георги Иванов Георги Иванов Потребител

Регистрация по ДДС



Здравейте,
Когато българска, нерегистрирана по ДДС фирма, извършва услуга на фирма от ЕС, която също не е регистрирана по ДДС, следва ли БГ фирмата да се регистрира по ДДС преди да е достигнала прага от 50 000лв?



Отговори

  • Здравейте,

    на задължителна регистрация не по-късно от 7 дни преди датата на възникване на данъчното събитие подлежи всяко данъчно задължено лице, което:
    - получава услуги с място на изпълнение в България, за които данъкът е изискуем от получателя.
    - извършва услуги с място на изпълнение в друга държава- членка на ЕС

    За целта се подава заявление за регистрация по ЗДДС - Приложение №1 към чл. 74, ал.1, като основание се посочва чл. 97а от ЗДДС.

    Поздрави,
    С. Колев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->