Стоянка  Терзиева Стоянка Терзиева Потребител

Отпуск по време на инвентаризация



На една и съща дата имам инвентаризация във фирмата, в която работя и държавен изпит. Мога ли да отсъствам от инвентаризацията, при положение, че имуществената отговорност е колективна, т.е. МОЛ сме аз и моите колеги?



Отговори

  • Здравейте,

    не виждам законова пречка при ползването на отпуск по време на инвентаризацията на дружеството, в което работите, още повече, когато и отговорността Ви е колективна, Даже според Кодекса на труда имате право на допълнителен платен отпуск в размер на 25 дни, независимо от законово установения от 20 дни.
    За повече информация, чл. 169 от КТ.
    Хубав и успешен ден!

    Поздрави,
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->