кристиана стоева кристиана стоева Потребител

Изплащане на заплати при прекратяване по чл.71, ал.1 от КТ



При сключен договор от 06.2015 за период от 6 месеца в полза на работодател и прекратен на 31.07.2015 на основание чл. 71, ал.1 от КТ не ми бе изплатено трудово възнаграждение за месец 07. Имам ли право на такова? Да си го търся ли и мога ли да подам жалба в Инспекцията по труда?



Отговори

  • Здравейте,
    независимо, че договорът Ви е прекратен на основание чл.71 в рамките на изпитателния срок, който е уговорен в полза на работодателя, последният Ви дължи трудово възнаграждение на база изработените работни дни. Нещо повече - при прекратяване на трудов договор в срока на изпитване, работодателят Ви дължи обезщетение за неизползван платен годишен отпуск на основание чл.224 от КТ, пропорционално на изработеното време.
    Ако считате, че правата Ви са нарушени сигнализирайте Инспекция по труда.

    Поздрави,
    С. Колев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->