Потребител

Трудоустрояване



Здравейте!
Аз съм с ТЕЛК за 75% инвалидност. Имам бесрочен трудов договор сключен по реда на чл.70, ал. 1 във връзка с чл. 67 от КТ, като срока на изпитаване е вече минал. ТЕЛК-а ми е приложен към работното ми досие! Моля да ми отговорите на следното:

1. Фактът, че съм предоставил ТЕЛК на работодателя ми прави ли ми "трудоустроен"?
2. Имам ли защита от съкращение, поради факта че съм с ТЕЛК?



Отговори

  • Здравейте,

    Фактът, че сте предоставили документ за ТЕЛК е за удостоверяване пред работодателя дали можете да работите длъжността на която са ви назначили или не.
    Също така се възползвате от правото си от освобождаване от данък по ЗДДФЛ който работодателят няма да удържа. За 2015 година той е в размер до 660,00 лева на месец или до 7920,00 лева на година.

    По вторият ви въпрос отговора е, че имате при съкращение имате право на защита по чл. 333 ал.1 т.2 от КТ.


    Поздрави,
    Адриана Ноева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->