radoslav makarski radoslav makarski s4etovoditel

Дневни пари при командировка



Здравейте!

Работник е командирован в друго населено място, но в същия ден е бил на работа до 18:00 часа и след този час е потеглил към населеното място с преспиване до следващия ден. Командировката от същия ден ли трябва да се счита или от следващия ден поради това, че е бил на работа?



Отговори

  • Здравейте,

    Продължителността на командировката се определя в календарни дни като в нея се включват дните за изпълнение на поставената задача, дните на отпътуване и завръщане, както и на всички почивни и празнични дни през този период (чл. 2 от Наредбата за командировките в страната).
    Във Вашия случай, командировката на работника ще започне от деня на отпътуване.

    За повече информация прилагам линк към статия, свързана с командировките в страната и чужбина: http://balans.bg/4486-komandirovki-v-stranata-i-v-chujbina/.

    Поздрави,
    Вера Русинова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->