Борислав Христов Борислав Христов Потребител

Командировка



Служител съм в една фирма от два месеца, която набира работници за Франция. Дали могат да ме командироват без А1?



Отговори

  • Здравейте,

    когато предприятие, установено в България, командирова наети лица, за да извършват дейност на територията на друга държава–членка, е задължено да уведоми за ситуацията компетентната териториална дирекция (ТД) на НАП Уведомяването се извършва с подаване на формуляр по образец (Окд-236).
    При получено уведомление и наличие на основанията, компетентната институция издава удостоверение А1, независимо дали документът е изискан:
    - от работодателя и/или
    - от командированото заето лице.

    Би следвало и във вашия случай да бъдете командирован с издаването и на А1.

    За справка:
    (основание чл. 15(1) от Регламент (ЕО) № 987/2009).

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Петя Лазарова


  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО

-->