Anna Marinova Anna Marinova Schetovoditel

Повторно въвеждане на фактура



Здравейте,
В м.06 и м.07 в въведена една и съща фактура и в двата данъчни периода. Какво трябва да направя в случая? Да подам коригираща декларация ли? Трябва ли да уведомя НАП и ако да, има ли някакъв образец, който мога да използвам или е свободен текст? Предстои ми подаване на ДДС декларация за м.12.



Отговори

  • Здравейте,

    отговорът на въпроса се крие в чл.126, ал.3, т.2 от ЗДДС, според който Вие трябва писмено да уведомите компетентния орган по приходите, който предприема действия за промяна на задължението на лицето за съответния данъчен период - при неправилно отразени в отчетните регистри документи.

    Поздрави,
    Станислав Колев
  • Кога трябва да се входира заявлението, пред подаване на текущата декларация ли?
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->