ala bala ala bala prodavach konsultant

Изплащане на неизползван отпуск при напускане



Здравеите,
Когато искам да напусна работа без предизвестие, работодателят длъжен ли е да ми плати отпуската, която не съм използвал?



Отговори

  • Здравейте,

    независимо от основанието за прекратяване на трудовото правоотношение, работодателят е длъжен да изплати обезщетение за неизползван платен годишен отпуск на основание чл. 224 от КТ до размера на неизползваната част, като редът за изчисление е определен в чл. 177 от КТ.


    Поздрави,
    Станислав Колев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->